• 9

Piknik archiwalny z okazji Międzynarodowego Dnia Archiwów.

Widok ciężkiego sprzętu wojskowego i rozkładająca się kuchnia polowa nie wywołały na spokojnym osiedlu Wilkowyja takiej sensacji jak w roku ubiegłym.

Mieszkańcy wiedzieli, że na początku czerwca archiwiści mają swoje święto, zresztą trudno było nie zauważyć olbrzymiego banera zawieszonego na budynku Archiwum czy plakatów na słupach ogłoszeniowych.

Już przed 13 zjawili sie pierwsi goście, zwabieni muzyką i zapachem wojskowej grochówki. A nie były to jedyne atrakcje.

Najcenniejsze materiały z zasobu Archiwum oraz "W samo południe 4 czerwca 1989r." - plakaty i ulotki z kampanii wyborczej z 1989r. to wystawy przygotowane przez Archiwum Państwowe. Tradycyjnie otwarte były także magazyny archiwalne, do których wstęp poza takimi szczególnymi okazjami jest niemożliwy.

Goście mieli możliwość obejrzenia sprzętu i wyposażenia żołnierzy 21 Brygady Strzelców Podhalańskich, robota saperskiego rozdającego dzieciom balony, 200 tysięcy zł w gotówce a konkretnie w "zmielonych" banknotach przeznaczonych do zniszczenia przywiezionych przez bankowóz Narodowego Banku Polskiego, a także przejażdzki na koniech Konnej Straży Ochrony Przyrody i Tradycji im. 20 Pułku Ułanów.

Gry "w gumę", "w klasy", mega-puzzle archiwalne, a dla nieco starszych krzyżówka archiwalna z nagrodami przygotowana przez Stowarzyszenie Archiwistów Polskich, druk na sicie i gry planszowe opracowane przez Instytut Pamięci Narodowej, zabawy z animatorami, ścieżka saperska i inne atrakcje spowodowały, że czas upływał bardzo szybko.

Na zakończenie pikniku zagrała Kapela Ludowa "Słociniacy" działająca przy Rzeszowiskim Domu Kultury Filia Słocina.

Zdjęcia z pikniku dostępne w galerii - link.

Zapraszamy w przyszłym roku!

BIP

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Szukaj w archiwach

Szukaj w archiwach

Zbiory archiwalne on-line

ePUAP

ePUAP

Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej

SCC

SCC

Serwis Służby Cywilnej