• 9

„Ocalić od zapomnienia - II wojna światowa w naszym regionie” – konkurs fotograficzny

Archiwum Państwowe w Rzeszowie i Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie ogłaszają II edycję konkursu fotograficznego. W tym roku nosi on tytuł „Ocalić od zapomnienia – II wojna światowa  w naszym regionie”.

Konkurs polega na przygotowaniu fotografii miejsca, wydarzenia, osoby lub symbolu kojarzącego się z 85. rocznicą wybuchu II wojny światowej na terenie woj. podkarpackiego oraz opisu przesłanego zdjęcia. Na prace czekamy do 10 maja 2024 r.

Konkurs polega na przygotowaniu fotografii miejsca, wydarzenia, osoby lub symbolu kojarzącego się z 85. rocznicą wybuchu II wojny światowej na terenie województwa podkarpackiego oraz opisu przesłanego zdjęcia.

Konkurs ma charakter otwarty i jest skierowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z woj. podkarpackiego. Będzie oceniany w dwóch kategoriach wiekowych:

  •  kategoria I – szkoły podstawowe kl. 5-8
  • kategoria II – szkoły ponadpodstawowe.

Prace ocenia komisja konkursowa powołana przez Dyrektora Archiwum Państwowego w Rzeszowie i Dyrektora Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie.

Laureaci konkursu oraz osoby, których prace zostaną wyróżnione otrzymają nagrody ufundowane przez Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie i Archiwum Państwowe w Rzeszowie.

Zapraszamy!

Attachments

Plik Opis Wielkość pliku Pobrania
pdf Regulamin konkursu II wojna światowa 177 KB 417
jpg Plakat konkurs foto II WŚ w reg AP i IPN 2024 994 KB 189
BIP

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Szukaj w archiwach

Szukaj w archiwach

Zbiory archiwalne on-line

ePUAP

ePUAP

Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej

SCC

SCC

Serwis Służby Cywilnej