• 9

Zapraszamy na wystawę "Teatralne życie kostiumu"

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru zapraszamy na wystawę "Teatralne życie kostiumu".

Jest to kontynuacja udanej współpracy z Teatrem im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, której efektem była wydana w ubiegłym roku publikacja „Teatralne życie kostiumu”

– Album jest hołdem dla wszystkich, których praca pozwala tworzyć świat teatru. Twórcy kostiumów nie występują na scenie, nie otrzymują braw od zgromadzonej publiczności, a przecież bez ich ciężkiej pracy ten świat nie mógłby zaistnieć – mówi dyrektor Archiwum Państwowego w Rzeszowie Paweł Dudek.

Na wystawie zobaczyć można projekty kostiumów do spektakli teatralnych wystawianych na deskach Teatru im. Wandy Siemaszkowej. Najstarsze pochodzą z 1957 roku, najmłodsze sprzed ponad roku. W tym czasie rzeszowski teatr wystawił 450 premier. Twórcy starali się zaprezentować różnorodność stylów i ukazać zmiany w myśleniu o kostiumie zachodzące na przestrzeni lat.

– Wyjątkowa moc kostiumu polega na tym, że nie tylko zdobi, ale tworzy nowe życie w magicznym świecie wyobraźni zwanym Teatrem – dodaje Jan Nowara, dyrektor Teatru im. Wandy Siemaszkowej.

Wystawa promującą wydawnictwo „Teatralne życie kostiumu” można oglądać w naszym Archiwum do 15 kwietnia 2022 r. w godzinach otwarcia instytucji.

 

BIP

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Szukaj w archiwach

Szukaj w archiwach

Zbiory archiwalne on-line

ePUAP

ePUAP

Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej

SCC

SCC

Serwis Służby Cywilnej