• 9 Wspólne zdjęcie klasy III oraz pracowników Oddziału w Sanoku przed budynkiem

Zajęcia z dziećmi

Dnia 22 listopada br. odbyła się w naszym Oddziale lekcja archiwalna zorganizowana dla uczniów klasy III Szkoły Podstawowej w Strachocinie. Dzieci dowiedziały się jakie zadania pełnią archiwa państwowe, zapoznały się z różnymi materiałami archiwalnymi, w tym również z materiałami dotyczącymi miejscowości Strachocina (m.in. rejestry mieszkańców, mapy, księgi gruntowe) a w dalszej części zwrócono uwagę na znaczenie historii w życiu człowieka.

W czasie zajęć praktycznych uczniowie odnajdywali nazwę swojej miejscowości na wyświetlanym dokumencie z 1508 r., następnie charakterystyczne punkty na mapie Strachociny np. szkoła, kościół, pomnik, magazyn gazu.

Ciekawym doświadczeniem było zwiedzanie magazynu archiwalnego, pokaz prostowania dokumentów kauterem, jak i digitalizowanie materiałów archiwalnych. Przy pomocy Małego Przyjaciela Archiwum – Misia Jasia, dzieci na koniec wykonywały ciekawe prace: wyklejały fragmenty zdjęć i dokumentów przedstawiające miejsca i osoby związane ze Strachociną, odciskały pieczęcie lakowe oraz podpisywały prace piórem. Na koniec każdy uczeń otrzymał dyplom za udział w zajęciach.

BIP

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Szukaj w archiwach

Szukaj w archiwach

Zbiory archiwalne on-line

ePUAP

ePUAP

Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej

SCC

SCC

Serwis Służby Cywilnej