• 9 wernisaż wystawy Słocińscy bohaterowie Bitwy Warszawskiej i wojny polsko-bolszewickiej

Wernisaż wystawy „Słocińscy bohaterowie Bitwy Warszawskiej i wojny polsko-bolszewickiej”

Rzeszowski Dom Kultury zaprasza na wernisaż wystawy „Słocińscy bohaterowie Bitwy Warszawskiej i wojny polsko-bolszewickiej”, który odbędzie się 4 października 2020 r. o godz. 16:00 w sali wystawienniczo-multimedialnej Rzeszowskiego Domu Kultury filia Słocina. Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu „Słocińskie Korzenie Wolności” wraz z koalicjantami: Szkołą Podstawową nr 5 w Rzeszowie, Stowarzyszeniem Przyjaciół Ziemi Słocińskiej, Fundacją Technika Militarna i Górska Szarotka oraz partnerem: Archiwum Państwowym w Rzeszowie.

Wystawa poświęcona jest pamięci osób walczących z bolszewikami, które wychowały się w dawnej wsi Słocina (aktualnie jednym z osiedli Rzeszowa). Wśród broniących dopiero co odzyskanej wolności znaleźli się: Michał Aletański, Władysław Bereś, Tadeusz Gliwa, Józef Gnat, Stanisław Kaznecki, Antoni Kłapa oraz Władysław Stanio. Celem wystawy jest wspomnienie słocińskich bohaterów w sposób atrakcyjny dla odbiorcy w każdym wieku. Dla zwiedzających przygotowane zostaną bezpłatne pamiątkowe katalogi wystawy, stylizowane na gazety rzeszowskie okresu międzywojennego.

Wystawę będzie można oglądać do 30 października w godz. 12:00-19:00 (od poniedziałku do piątku).

Wstęp wolny! Ilość miejsc ograniczona!

Projekt realizowany jest w ramach ogólnopolskiego Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej #wiktoria 1920”. Zadanie jest finansowane ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.

BIP

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Szukaj w archiwach

Szukaj w archiwach

Zbiory archiwalne on-line

ePUAP

ePUAP

Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej

SCC

SCC

Serwis Służby Cywilnej