• 9 Fotografia uroczystości w fabryce ok 1937 r., na zdjęciu grupa osób w tym m.in. płk Zygmunt Cšadek (1895–1979) dowódca 2 pułku Strzelców Podhalańskich w Sanoku

    Archiwa Rodzinne Niepodległej

Uprzejmie informujemy, że od dnia 17 czerwca 2019 roku uruchamiamy punkty konsultacyjne w ramach projektu Archiwa Rodzinne Niepodległej, w którym nasi archiwiści udzielą Państwu informacji na temat sposobów zabezpieczania starych dokumentów z zasobów archiwów rodzinnych. W ramach działania naszego punktu dowiecie się Państwo, w jaki sposób porządkować domowe archiwum, jak je najlepiej opisać i zabezpieczyć przed uszkodzeniami.

 

Jednocześnie zapraszamy Państwa do przekazywania do naszego Archiwum cennych dokumentów ze zbiorów rodzinnych dokumentujących okres odzyskania przez Polskę niepodległości do roku 1939. W ramach projektu gwarantujemy wszystkim darczyńcom profesjonalne zabezpieczenie materiałów przekazanych do zasobu Archiwum. Kopie przekazywanych archiwaliów otrzymacie Państwo na nośnikach cyfrowych lub w postaci kolorowych kopii.

 

Poprzez realizację powyższego projektu pragniemy aktywnie zaangażować Państwa w świętowanie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości poprzez pozyskanie do naszego zasobu unikalnych i bezcennych archiwaliów z Waszych rodzinnych kolekcji, w celu ich zabezpieczenia i udostępnienia szerokiemu gronu odbiorców.

Zapraszamy do kontaktu:

Marek Gieroń

dostep@rzeszow.ap.gov.pl

tel. 17 230 48 08

Joanna Wójtowicz – Cięciwa

apsanok@rzeszow.ap.gov.pl

tel. 13 463 19 99

 

Zapraszamy także na ogólnopolską stronę dotyczącą Archiwów Rodzinnych.

Obejrzyj film na youtube.

BIP

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Szukaj w archiwach

Szukaj w archiwach

Zbiory archiwalne on-line

ePUAP

ePUAP

Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej

SCC

SCC

Serwis Służby Cywilnej