• 9

Fotografie w archiwach rodzinnych

Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa zaprasza do udziału w otwartych szkoleniach „Fotografie w archiwach rodzinnych” poświęconych zagadnieniom z zakresu porządkowania, opisywania, zabezpieczania i digitalizacji fotografii znajdujących się w naszych domowych archiwach.

Zapewne większość z nas posiada w swoich domowych zbiorach cenne, rodzinne fotografie. Nie zawsze jednak wiemy jak z nimi postępować. Co zrobić by ocalić je od zapomnienia? Jak przedłużyć im życie?

Na te i inne pytania w trakcie dwóch edycji szkoleń odpowiedzą specjaliści z Archiwum Państwowego w Rzeszowie.

Kiedy: 16 i 30 maja /wtorek/ godz. 11.00 - 13:00
Gdzie: Archiwum Państwowe w Rzeszowie, ul. Władysława Warneńczyka 57

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.

Wydarzenie na Facebooku Galerii: https://www.facebook.com/events/955413545883105/955413559216437/?ref=newsfeed

Zgłoszenia oraz zasady rekrutacji:

Zapisy na szkolenia przyjmowane są wyłącznie w formie mailowej, na adres: warsztaty.gfmr@gmail.com. Osoby zainteresowane udziałem prosimy o przesłanie zgłoszenia, podając w tytule maila swoje imię i nazwisko oraz wybrany termin szkolenia – 16 bądź 30 maja.

W treści maila należy podać również numer telefonu kontaktowego do osoby będącej uczestnikiem / uczestniczką zajęć.

Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Wszelkie pytania prosimy kierować mailowo (warsztaty.gfmr@gmail.com) lub telefonicznie, dzwoniąc na numer (17) 748 11 05, od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00.

--

Prowadzący:

Leszek Mierzwa – pracownik Archiwum Państwowego w Rzeszowie od 1994 roku. Od 2000 roku kieruje Oddziałem ewidencji, opracowania i zabezpieczenia zasobu archiwalnego, w ramach którego porządkuje się i opracowuje fotografie.

Ewa Molisak – pracownik Archiwum Państwowego w Rzeszowie od 2005 roku. Zajmuje się m.in. porządkowaniem oraz opracowaniem fotografii oraz przygotowaniem materiałów archiwalnych do digitalizacji.

Organizator: Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa
Partnerzy projektu: Archiwum Państwowe w Rzeszowie, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie.

Warsztaty będą fotografowane i filmowane w celu promocji, marketingu i ewaluacji projektu.

Wydarzenie jest częścią projektu „Cyfrowa Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa - utworzenie strony internetowej ze zbiorami fotograficznymi i pocztówkami”, realizowanego przez Galerię Fotografii Miasta Rzeszowa w ramach programu Kultura Cyfrowa, ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego oraz z budżetu Gminy Miasto Rzeszów.

BIP

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Szukaj w archiwach

Szukaj w archiwach

Zbiory archiwalne on-line

ePUAP

ePUAP

Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej

SCC

SCC

Serwis Służby Cywilnej