• 9 wazny komunikat

Zawieszenie działalności archiwów państwowych.

Naczelny Dyrektor Archiwów Państwowych podjął decyzję o ograniczeniu działalności podległych mu archiwów państwowych.

W związku z opublikowaniem komunikatu sztabu kryzysowego ministra kultury i dziedzictwa narodowego informującego o podjęciu zdecydowanych kroków mających na celu zatrzymanie szerzenia się koronawirusa SARS-COV-2 i czasowym zamknięciu od 12 do 25 marca 2020 r. instytucji podległych Ministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Naczelny Dyrektor Archiwów Państwowych podjął decyzję o ograniczeniu działalności podległych mu archiwów państwowych.

Oznacza to zawieszenie działalności czytelni oraz organizacji wydarzeń z udziałem gości zewnętrznych, w tym zawieszenie prowadzenia lekcji archiwalnych dla szkół i studentów.

Przypominamy, że część materiałów archiwalnych z zasobu Archiwum Państwowego w Rzeszowie jest dostępna online w serwisie szukajwarchiwach.gov.pl.

Informujemy, że od 13 do 27 marca 2020 r. Archiwum Państwowe w Rzeszowie nie przyjmuje interesantów zewnętrznych.

Prosimy zatem o kierowanie spraw na adres sekretariat@rzeszow.ap.gov.pl lub za pośrednictwem skrzynki Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej ePUAP. Dokumenty wymagające zachowania formy papierowej prosimy przesyłać we wskazanym okresie za pośrednictwem poczty.

INFORMUJEMY, ŻE CZAS REALIZACJI KWEREND MOŻE ULEC WYDŁUŻENIU.
Prosimy na bieżąco śledzić komunikaty zamieszczane za stronie www.rzeszow.ap.gov.pl informujące o aktualnym funkcjonowaniu Archiwum.

Dziękujemy za okazane zrozumienie.

BIP

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Szukaj w archiwach

Szukaj w archiwach

Zbiory archiwalne on-line

ePUAP

ePUAP

Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej

SCC

SCC

Serwis Służby Cywilnej