• 9 komunikat

Otwarcie czytelni akt dla użytkowników

Uprzejmie informujemy, że 04 maja 2021 roku Czytelnie akt w Archiwum Państwowym w Rzeszowie otwierają się dla użytkowników, z zachowaniem ograniczeń wynikających z konieczności stosowania reżimu sanitarnego.
Uprzejmie prosimy o telefoniczną lub e-mailową rezerwację terminów korzystania.
W czytelni akt może przebywać jednorazowo do 4 (centrala w Rzeszowie) lub 2 (Oddział w Sanoku) odwiedzających z zachowaniem minimum 1,5 metrowych odstępów. Wprowadza się również bezwzględny limit ilości udostępnianych jednorazowo jednostek archiwalnych do 15.
Szczegółowe informacje o sposobie korzystania z czytelni akt w warunkach zagrożenia epidemiologicznego znajdują się w regulaminie.
Prosimy o dokładne zapoznanie się z regulaminem i bezwzględne jego przestrzeganie.
Zgłoszenie użytkownika zasobu archiwalnego dostępne tutaj - pdf | doc

Zgłoszenia i zamówienia materiałów prosimy wysyłać na adresy e-mail:

Jednocześnie gorąco zachęcamy do korzystania z informacji dotyczących Archiwum Państwowego w Rzeszowie (i innych archiwów państwowych) dostępnych na stronie www.szukajwarchiwach.gov.pl. Na portalu oprócz szczegółowych informacji o zasobie Archiwum dostępne są także skany materiałów archiwalnych, w tym głownie akt metrykalnych. Skany akt urodzeń, małżeństw i zgonów dostępne są także na stronie www.genealodzy.pl.

Zachęcamy także, aby z Archiwum Państwowym w Rzeszowie kontaktować się za pośrednictwem poczty elektronicznej sekretariat@rzeszow.ap.gov.pl lub też platformy ePUAP.

Dziękujemy za wyrozumiałość, o wszelkich zmianach będziemy informowali na naszej stronie internetowej i profilu facebook.

Attachments

Plik Opis Wielkość pliku Pobrania
pdf Regulaminu korzystania z materiałów archiwalnych 109 KB 1063
BIP

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Szukaj w archiwach

Szukaj w archiwach

Zbiory archiwalne on-line

ePUAP

ePUAP

Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej

SCC

SCC

Serwis Służby Cywilnej